4.5/5 - (2 votes)

Pendrive to niewielkie, przenośne urządzenie, które umożliwia przechowywanie wielu danych. Z komputerem współpracuje poprzez port USB i jak każde inne może ulec awarii. Przyczyn uszkodzenia pendrive’a jest wiele, istotne jest to, że urządzenie to musisz naprawić jak najszybciej. Możesz zrobić to bez konieczności oddawania do serwisu – w Internecie znajdziesz mnóstwo narzędzi, które przeznaczone są do naprawy pamięci USB. Wiele z nich to narzędzia, z których możesz korzystać bezpłatnie.

Jakie są rodzaje uszkodzeń pendrive’a?

Przyczyn uszkodzenie pendrive’a jest co najmniej kilka. Jedną z tych, które występują najczęściej są uszkodzenia mechaniczne: na skutek nieostrożnego obchodzenia się z tym urządzeniem może dojść do jego złamania lub zalania. Do złamania pendrive dochodzi na szczęście bardzo rzadko, wbrew pozorom urządzenie to jest bardzo wytrzymałe. Pendrive może ulec uszkodzeniu także na skutek zużycia jego elementów. Uszkodzenia mogą spowodować też wadliwe dane, które zawiera złośliwe oprogramowanie. Dla Ciebie jako użytkownika pendrive’a istotne jest to, że większość, a czasem nawet wszystkie dane z uszkodzonego urządzenia można odzyskać. Do naprawy uszkodzonego pendrive’a możesz wykorzystać darmowe narzędzia, które są do pobrania w sieci.

Jakie objawy świadczą o tym, że doszło do uszkodzenia pendrive?

O tym, że doszło lub wkrótce dojdzie do uszkodzenia pendrive’a świadczą pewne charakterystyczne objawy. Jeżeli Twój pendrive nagle zaczyna zapisywać i odczytywać dane przez bardzo długi czas, to znak, że wkrótce dojdzie do jego uszkodzenia. Z czasem musisz liczyć się z tym, że nie uda Ci się zapisać lub otworzyć żadnego zapisanego na tym urządzeniu pliku. Dlatego też, gdy zauważysz, że zmniejszyła się wydajność przenośnego dysku, jak najszybciej wykonaj kopię zapasową najważniejszych plików. Nie korzystaj też więcej z tego urządzenia. W ten sposób zmniejszysz ryzyko, że dane stracisz bezpowrotnie.

Czym charakteryzują się darmowe programy do naprawy pendrive?

Darmowe programy do odzyskiwania danych zapisanych na pendrivie odznaczają się przejrzystym i wygodnym w obsłudze interfejsem, co oznacza, że skorzystasz z nich z łatwością. Z tego typu narzędzi możesz skorzystać nawet wtedy, gdy jesteś jeszcze mało doświadczonym użytkownikiem komputera. Istotne jest też to, że wiele spośród tych programów jest dostępnych w polskiej wersji językowej, co oznacza, że możesz ich użyć, nawet nie znając języka angielskiego. Pamiętaj, że w sieci znajdziesz także polskie narzędzia do naprawy pendrive’ów. Są one proste w obsłudze, a ich dodatkową zaletą jest wysoka skuteczność. Umożliwiają one odzyskanie plików, które usunięte zostały przypadkowo. Skanują one pliki zapisane na Twoim pendrivie, a następnie przedstawiają listę tych, które możesz odzyskać. Z tego samego oprogramowania możesz skorzystać, gdy Twój pendrive uległ uszkodzeniu. Skanowanie zawartości uszkodzonego nośnika może trwać bardzo długo. Wszystko zależy bowiem od tego, jaka jest jego pojemność i ile plików było na nim zapisane.

Udostępnij.
Zostaw odpowiedź