4.7/5 - (4 votes)

Nawet najlepiej wykonany dach może z czasem zacząć sprawiać problemy. Wystarczy silniejszy wiatr, aby pojawiła się nieszczelność wymagająca odpowiedniej interwencji. Uszczelnienie dachu jest wówczas niezbędne, jeśli chcemy zapobiec dostawaniu się wilgoci do wnętrza budynku i stratom ciepła. Tego rodzaju prace oczywiście najrozsądniej jest powierzyć fachowcom, którzy doskonale się na nich znają i wiedzą, jak je wykonać, aby dach odzyskał swoją pełną funkcjonalność.

Co może prowadzić do pojawienia się nieszczelności dachu?

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, nieszczelność dachu może być efektem niekorzystnej pogody. Silny wiatr może uszkodzić pokrycie, prowadząc do powstawania otworów. Zacieki mogą pojawiać się również wówczas, gdy pokrycie dachowe zostało położone w sposób nieprawidłowy. Wówczas najczęściej można je zauważyć dość szybko po zakończeniu prac na dachu. Również nieprawidłowo uszczelnione okna dachowe oraz włazy są przyczyną nieszczelności. Podobnie jak nieprawidłowo zamontowane obróbki blacharskie.

Od czego zacząć uszczelnienie dachu?

Zastanawiając się jak uszczelnić dach, należy przede wszystkim zacząć od zlokalizowania przecieku. Myli się ten kto sądzi, że zawsze znajduje się on dokładnie nad powstałym zaciekiem. Bardzo często jest zupełnie inaczej. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tych firm, które zajmują się lokalizacją przecieku. To prosty krok do szybkiego, skutecznego i bezpiecznego zlokalizowania przecieku, co stanowi pierwszy krok do jego usunięcia.

Jak powinno być przygotowane podłoże do uszczelnienia?

Naprawa dachu zawsze powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem podłoża. Bardzo ważne jest, aby nie znajdowały się na nim żadne zanieczyszczenia. Dokładnie usunąć należy więc piasek, sadzę, liście, ewentualne wykwity. Jeśli powierzchnia jest nasiąkliwa, należy ją przed rozpoczęciem dalszych prac zagruntować. Trzeba bowiem pamiętać, że wyłącznie do odpowiednio przygotowanego podłoża uszczelnienie będzie właściwie przylegać, a tym samym będzie trwałe. Jeśli remont dachu we Wrocławiu powierzamy fachowcom, możemy być pewni, że zajmą się oni także przygotowaniem podłoża do dalszych prac.

Jaki jest ostatni etap uszczelniania dachu?

Zastanawiając się jak naprawić dach, warto pamiętać, że ostatnim etapem prac jest zawsze nałożenie masy naprawczej. Jej wyborem powinni zająć się specjaliści, którzy doskonale znają się na usuwaniu usterek w dachach. Środek nakłada się bezpośrednio na podłoże, używając do tego celu na przykład pacy. Obecnie dostępne są środki, które można nanosić nawet wtedy, kiedy podłoże jest mokre, a temperatura powietrza nie przekracza 0 stopni.

Jeśli zauważymy, że nasz dach jest prawdopodobnie nieszczelny, powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do odpowiednich fachowców. Przeciekający dach we Wrocławiu to bowiem problem, który należy błyskawicznie rozwiązać. Dostająca się do wnętrza budynku woda może wyrządzić szereg szkód. Na szczęście dzisiaj prace naprawcze wykonywane są sprawnie i szybko, a po ich wykonaniu dach odzyskuje pełną funkcjonalność.

Udostępnij.
Zostaw odpowiedź